Istutusalade hooldamine

Elus loodus kasvab, muutub ja areneb, mis tähendab, et istutusalad vajavad pidevat hooldust. Selleks, et rajatud haljastus oleks aastaringselt dekoratiivne ja kasvavad taimed muutuksid ajas kaunimaks, tihedamaks ja elujõulisemaks, on tarvis järjepidevat hoolitsust – püsikud vajavad lõikamist, põõsad pügamist, istutusala multši kiht värskendust, lehed riisumist ja umbrohi eemaldamist. Kui aias leidub kiviktaimlaid, võib umbrohutõrje olla üsna aeganõudev ja tülikas.

 

Taimed tarbivad kasvades mullas olevaid toitaineid ja kui soovime tagada pidevalt häid kasvutingimusi, on oluline rikastada pinnast vajalike toitainetega. Kasutame looduslikke ja keskkonnale ohutuid väetiseid, mis annavad piisavas koguses toitaineid, kuid ei saasta loodust.

 

Vahest rikuvad aia üldmuljet kuivanud puud, mis on halva kaldega ja võivad langetamisel kahjustada ehitisi või teisi elujõus puid-põõsaid. Meie meeskonna liikmed on läbinud ohtlike puude langetamise kursuse ja saavad turvaliselt tööga hakkama ka kitsastes tingimustes.

 

Valik töödest istutusalade hooldamisel

– Istutusalade hooldused kevadel ja sügisel

– Istutusalade multšimine (puukoor, hakkepuit, kivimultš)
– Istutusalade ümberkujundus

– Peenrapiirde paigaldamine, istutusala servamine

– Puude, põõsaste ja püsikute hooldamine

– Taimede väetamine

– Lehtede riisumine

– Umbrohutõrje/rohimine

– Istutusalade korrastamine / ülekasvanud taimede korrigeerimine

– Lehtpõõsaste noorendamine / püsikute lõikamine

– Puude langetamine/ohtlike puude langetamine