Hekkide ja puude istutamine

Hekk on dekoratiivne roheline müür, mis suudab aias täita mitmeid rolle. Igihaljas okaspuuhekk pakub aastaringset privaatsust  ka nendes hoovides, kus naaber on vaid mõne meetri kaugusel.
   
Lisaks privaatsusele tagab laialdaselt kasutatud elupuuhekk erksa rohelise tooni keset sombust sügist ja raagus puid. Suvel pakub igihaljas müür neutraalset tausta ja toob esile teiste taimede värvikülluse.
 
Tuulisel krundil on tihe hekk suurepärane abiline soojade ja tuulevaiksete kohtade tekitamisel.
   
Omad eelised on ka lehtpuuhekil, mis on kindlasti taskukohasem lahendus võrreldes okaspuudega ja oluliselt kiirema kasvuga. Samuti on nii õite kui lehtede värviskaala oluliselt mitmekesisem. Istutades arvukalt õitsevaid lehtpõõsaid, saame rikastada ka mesilaste ja teiste kasulike putukate elukeskkonda.
   
Taimi valides on oluline hoolikalt läbi mõelda heki eesmärk. Kas esmane soov varjamine, tasustataimestiku tekitamine, õiteilu või midagi muud. Kindlasti tasub läbi mõelda kui kõrgeks või laiaks taimed peaksid kasvama ning millised on nende kasvutingimused. Siinkohal saab meie meeskond olla abiks ja leida igale kodule kõige paremini sobiva lahenduse.  
 
Suurte puude istutamine annab võimaluse tekitada lagedale krundile kiiresti kõrghaljastust. Et tagada taimede elujõulisus, on vaja istutusaugud korrektselt ette valmistada, järgida õiget istutusprotsessi ja taimed tugevasti toestada. Samuti soovitame läbi mõelda, kuidas hakkab toimuma puude kastmine – kas on olemas võimalus regulaarselt taimi voolikust kasta või peaks mõtlema kastmiskottide või -süsteemide peale.

Valik töödest hekkide ja puude istutamisel

– Istutusaugu või kraavi kaevamine

– Istutusaugu täitmine sobiliku kasvusubstraadiga

– Taimede istutamine

– Taimede väetamine

– Taimede toestamine 

– Istutusala viimistlemine välja valitud multšiga

– Istutusala piirde paigaldamine

– Kastmissüsteemi paigaldus või kastmiskottide paigaldus