Aiakujundus

Pilkupüüdva, toimiva ja tervikliku aia rajamine algab haljastusprojekti koostamisest. Professionaalse aiakujundaja abiga on võimalik luua omanäoline ja terviklik kujundus, kus iga detail on põhjendatud, läbi mõeldud ja sobib kokku ülejäänud haljastuse ja ehitistega. Aiapaani koostamine eeldab head kunstniku silma, taimede kasvutingimuste ja ehitusmaterjalide omaduste tundmist ning oskust panna kliendi ideed paberile üheks harmooniliseks tervikuks.

 

Spetsialistiga konsulteerimine tasub ennast pikas perspektiivis ära, sest ilusad taimed sobimatutes kasvutingimustes või kvaliteetselt rajatud terrass vales ilmakaares tekitavad nördimust – nende ehitamine on kulukas investeering, kuid eesmärk, millest unistatakse, jääb täitmata.

 

Korralikult koostatud aiaplaan võimaldab rajada haljastust ka väikeste osade kaupa nii, et iga rajatud detail sobitub ideaalselt kavandatud tervikusse. Alustada võib kasvõi lihtsalt muru rajamisest ja siis vastavalt võimalustele lisada ülejäänud planeeritud ja välja mõõdetud elemendid, näiteks hekid, sillutised, veesilmad, istutusalad, tarbeaia ja kasvuhoone. 

 

Hea aiakujundaja koostatud plaan aitab hiljem kokku hoida rajamiskulusid – kui vajalikud mahud on istikute ja ehitusmaterjalide jaoks välja arvestatud, säästab see haljastustöödele kuluvat aega ja materjalide ülekulu.